Teenused

Sikk OÜ valmistab ja paigaldab puidust katusekatteid.

Kimmkatus:

Kimmid on pakust või plangust ketassae abil välja saetud kiilukujulised lauakesed. Need on ühest otsast õhemad 3-5mm ja teisest otsast paksemad 13-25mm, traditsiooniline laius on 7-14cm ja pikkus 60-65cm( leidub aga ka laiemaid ja pikemaid ). Levinuim puit on männi-või kuusepuit.

Katusekimm paigaldatakse tavaliselt eluhoonetele kolme-ja kõrvalhoonetele kahekordselt. 

Laastukatus:

Katuselaastud on puidupakust spetsiaalse masinaga lõigatud materjal. Katuselaast on puidust katusekattematerjalidest kõige lihtsam ja traditsioonilisem.

Laastud on olnud Eestis enamlevinud puidust katusematerjal, nii võime tänapäevalgi avastada vananeva eterniitkatuse alt just laastu- ja pilpakatuseid.

Katuselaastu toorainena on kasutusel erinevad puiduliigid, kuusk, haab ja mänd. Haava eeliseks on suhteliselt oksavaba puit, küll aga kipub haavapuit päikese käes rohkem „mängimaˮ kui okaspuupuit.

Enamasti ehitatakse laastukatused kolmekordsena, mis on puidust katusematerjalide jaoks optimaalne. Paksemad katused ei pruugi pärast tugevaid vihmasadusid ära kuivada ja võivad seetõttu mädanema minna. Kahekordsed katused soovitame ehitada ainult vähemtähtsatele kõrvalhoonetele. Üldjoontes peetakse tänapäevaste puitkatuste elueaks 10 aastat kihi kohta,.

Laudkatus.

Eestis tasapisi taas populaarsust koguvate puitkatuste hulgast on laudkatus vahest kõige vähem tuntud, ehkki õige puidu ja korraliku hooldamise korral peaks see olema neist kõige pikaealisem.

Kohalikest puuliikidest sobib kasutuseks nii kuusk kui ka mänd. Võõrliikidest on Eestis kasutust leidnud laudkatuste materjalina lehis.

Kuuse eelised võrreldes männiga:

  • sine probleem väiksem
  • oksad tervemad
  • koobaspoorid jäävad puidu kuivades suletuks (puit märgub vähem, kui männi maltspuidu osa ja seega peab mädanemisele paremini vastu)

Lehise eelised võrreldes kohalike okaspuudega:

  • suur lülipuidu osakaal ja tänu sellele väga hea kaitse mädanemise vastu.
  • reeglina kitsamad aastarõngad, tänu sellele suurem sügispuidu osakaal ja jällegi parem kaitse mädanemise vastu.

Lisaks teostame puitmajade renoveerimis– ja ehitustöid ning oleme abiks ka erinevatel metsatöödel.